zájezdy za uměním detailzářijový umělecký víkend: velké německé podzimní výstavy (mattise – bonnard, papež a papežství od antiky po renesanci, richard lví srdce - hrdina křižáckých výprav

ZÁŘIJOVÝ UMĚLECKÝ VÍKEND: VELKÉ NĚMECKÉ PODZIMNÍ VÝSTAVY (MATTISE – BONNARD, PAPEŽ A PAPEŽSTVÍ OD ANTIKY PO RENESANCI, RICHARD LVÍ SRDCE - HRDINA KŘIŽÁCKÝCH VÝPRAV

23.09.2017 - 24.09.2017

VYPRODÁNO!

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Autobusový zájezd bez nočních přejezdů

Významné německé muzeum umění STÄDEL MUSEUM VE FRANKFURTU NAD MOHANEM připravilo pro zájemce o klasiky moderního umění opravdovou lahůdku: vzájemný dialog malířského díla dvou francouzských velikánů MATISSEHO A BONNARDA. Henri Matisse patřil k zakladatelům fauvismu a spolu s Picassem náleží k malířům, kteří nejvíce ovlivnili vývoj umění v první polovině dvacátého století. Pierre Bonnard byl člen umělecké skupiny Les Nabis, který velmi originálně navazoval na francouzský impresionismus. Oba umělce spojovala dlouholeté přátelství. Výstava nabídne početný soubor obrazů a kreseb zapůjčený z těchto muzeí: Art Institute of Chicago, Baltimore Museum of Art, Tate Modern v Londýně, Museum of Modern Art v New Yorku, Centre Pompidou v Paříži, Ermitáž v Petrohradu, Ny Carlsberg Glyptotek v Kodani a National Gallery of Art ve Washingtonu. Čeká nás úžasný umělecký zážitek!

K výstavě: https://www.staedelmuseum.de/de/ausstellungen/matisse-bonnard

Mannheimské Reiss-Engelhorn-Museum připravilo společně s univerzitou v Heidelbergu, Vatikánskými muzei, s Bibliotheca Apostolica Vaticana, Fabbrica di San Petro a Archivio Segreto Vaticano velkolepou výstavu PAPEŽ A PAPEŽSTVÍ OD ANTIKY DO RENESANCE, která bude začínat svatým Petrem a přiblíží vývoj papežství až do počátku 16. století. Nejdůležitější období budou představena na základě činností nejvýznamnějších papežům, zejména jejich uměleckých objednávek. Jedná se o úplně první výstavní projekt, který představí dějiny papežství a kulturu na dvoře antických, středověkých a renesančních papežů. K vidění bude téměř tři sta unikátních exponátů z Vatikánu a dalších předních světových muzeí, některé památky budou vystaveny vůbec poprvé mimo vatikánské archivy a muzea.

K výstavě: http://www.paepste2017.de/

Muzeum ve Špýru, v sousedství slavné katedrály, pořádá velkou zemskou výstavu RICHARD LVÍ SRDCE o slavném křižáckém rytíři a anglickém králi. Richard byl třetím synem krále Jindřicha a slavné Eleonory Akvitánské. Nevyrůstal v Anglii, nýbrž ve francouzském Anjou, a v mládí byl silně ovlivněn trubadúry a kultem rytířství. Sto padesát exponátů bude do Špýru zapůjčeno z muzeí a knihoven Německa, Velké Británie, Francie, Rakouska a Švýcarska. Výstava nabídne i nový pohled na křížové výpravy do Svaté země.

K výstavě: http://museum.speyer.de/vorschau/richard-loewenherz-koenig-ritter-gefangener/

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin do Frankfurtu nad Mohanem, technické zastávky cestou, kolem 13.00 hodin příjezd do Frankfurtu, čas na oběd, návštěva výstavy Matisse - Bonnarda ve Städel Museum ve Frankfurtu nad Mohanem, po výstavě hodinová komentovaná prohlídka stále expozice muzea s díly Jana van Eyck, Hieronyma Bosche, Vermeera, Rembrandta, Botticeliho, Moneta, Degase, Cranacha, Renoia a Rodina. Ubytování a noc v hotelu.

2. den: Po snídani odjezd do Mannheimu, od 10 do 13 hodin prohlídka výstavy Papež a papežství od antiky do renesance v Reiss-Engelhorn-Museen v Mannheimu. Odpoledne přejezd do Špýru, kde od 14 do 16 hodin navštívíte výstavu o Richardovi Lvím Srdci. V podvečer odjezd do Prahy. Příjezd do Prahy plánován na 22.30 hod.

Cena zájezdu: 3490 Kč

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/velke-nemecke-podzimni-vystavy

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

 

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru