zájezdy za uměním detailvídeňské podzimní výstavy: modigliani, umění doby albrechta dürera, tizian a ženy

VÍDEŇSKÉ PODZIMNÍ VÝSTAVY: MODIGLIANI, UMĚNÍ DOBY ALBRECHTA DÜRERA, TIZIAN A ŽENY

16.11.2021 - 17.11.2021

VYPRODÁNO! PŘIPRAVUJEME JEŠTĚ JEDEN ZÁJEZD!

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Peter Kováč a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál a knihy Monogramista IP o umění rané renesance ve střední Evropě a autor seriálu o nejslavnějších modelkách v dějinách umění.

Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň velmi atraktivní výstavy. Albertina představí tvorbu Itala Modiglianiho, Muzeum Belvedere připravuje rozsáhlou výstavu o pozdní gotice a rané renesanci Umění doby Albrechta Dürera a Uměleckohistorické muzeum vystaví obrazy, které dokumentují vztah malíře Tiziana k ženám.

V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Výstava v Albertině nabídne obrovskou podívanou a představí Modilianiho i v souvislostech paříské umělecké avantgardy.

Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu přestaví tvorbu umělců, kteří na přelomu pozdní gotiky a rané renesance pracovali v Rakousku a Německu. Lukas Cranach starší, Albrecht Altdorfer a Anton Pilgram působili ve Vídni, Albrecht Dürer byl ve službách císaře Maxmiliána I. Výstava nabídne široké panoráma pozdní gotiky a rané renesance ve střední Evropě s důrazem na roli císařského Rakouska.

Uměleckohistorické muzeum nabídne atraktivní výstavu Tizian a ženy, která představí nejen podoby malířových modelek, portréty významných žen, ale také ženské hrdinky v umělcově tvorbě. Vše by mělo být představeno v souvislosti s benátskou kulturou a dobovou módou.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V úterý ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Modigliani a Picasso v Albertině, volno v centru města, pro zájemce ochutnávka dortu Sacher v hotelu Sacher. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.

2. den: Ve středu dopoledne výstava Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu, odpoledne výstava Tizian a ženy v Uměleckohistorickém muzeu. Kolem 18.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

 

Cena zájezdu 3790 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/videnske-podzimni-vystavy:-modigliani-a-picasso-2021

 

KONTAKTY SLAN tour:

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru