zájezdy za uměním detailprodloužený říjnový umělecký víkend: bratislava a vídeň: pieter bruegel, raffael santi, mistr z okoličného, marie terezie a umění její doby, peter paul rubens

PRODLOUŽENÝ ŘÍJNOVÝ UMĚLECKÝ VÍKEND: BRATISLAVA A VÍDEŇ: Pieter Bruegel, Raffael Santi, Mistr z Okoličného, Marie Terezie a umění její doby, Peter Paul Rubens

27.10.2017 - 29.10.2017

VYPRODÁNO!

Bratislava a Vídeň nabídnou na podzim mimořádné výstavy, které představí významné osobnosti malířství a sochařství pozdní gotiky, severské a italské renesance a vlámského i středoevropského baroka a rokoka. Jde o tyto výstavy: Pieter Bruegel (Albertina), Raffael Santi (Albertina), Mistr z Okoličného a umění na Spiši kolem roku 1500 (Slovenská národní galerie), Marie Terezie a umění její doby (Belvedere), Petr Paul Rubens (Uměleckohistorické muzeum) Současně je to možnost užít si příjemnou podzimní atmosféru dvou slavných metropolí na Dunaji. Zájezd autobusem pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v pátek 27. října v 7.00 hodin, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Volno na oběd a odpoledne prohlídka dvou vynikajících výstav v Albertině. První představí tvorbu nejslavnějšího nizozemského umělce doby renesance Pietera Bruegela staršího. Bruegela dnes vnímáme jako skvělého malíře brabantského venkova, ctíme jej jako geniálního krajináře, pro svoje současníky však byl znovuzrozeným Hieronymem Boschem. Druhá výstava je věnována malíři italské vrcholné renesance Raffaelovi. Raffael Santi byl už jako chlapec považován za geniální talent. Ve čtyřiadvaceti letech ho povolal papež Julius II. do Říma, kde se stal ztělesněním papežského umění doby renesance. Raffael tam maloval až do svých sedmatřiceti, kdy předčasně zemřel, oplakáván všemi jako "princ malířství". Po prohlídce výstav volno a čas na kávu a Sachrův dort. V 18.00 odjezd do Bratislavy. Kolem 19.00 příjezd do Bratislavy, ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu a noc v hotelu.

2. den: V sobotu 28. října po snídani návštěva Slovenské národní galerie a velkolepé výstavy Mistr z Okoličného a umění na Spiši kolem roku 1500. Většina zná tvorbu řezbáře Pavla z Levoče. Mistr z Okoličného byl jeho protějškem jako malíř. Patří k velkým osobnostem umění doby Albrechta Dürera a Lucase Cranacha, vzájemně se u něj projevuje prolínání severské a italské renesance (viz obr 1 + 2). Výstava je první svého druhu a představí kompletní dílo umělce i jeho současníků. Odpoledne návštěva korunovační katedrály sv. Martina v Bratislavě a památek centra města, pozdě odpoledne prohlídka Muzea Danubiana (Danubiana Meulensteen Art Museum) 20 km od Bratislavy, což je zcela unikátní centrum světového moderního umění, postavené na poloostrově zasahujícího do Dunaje. Úžasná sbírka a úžasná architektura! Noc v hotelu v Bratislavě.

3. den: Po snídani v neděli 29. října odjezd do Vídně, dopoledne návštěva Uměleckohistorického muzea s komentovanou prohlídkou unikátního souboru obrazů Pietera Bruegela staršího a s výstavou věnovanou dílu barokního malířského mistra Petra Paula Rubense. Rubens se ve své době zařadil nejen mezi nejdražší malíře katolického světa, ale jako vzdělaný a šikovný diplomat přináležel do světa společenské smetánky západní Evropy. Výstava ho má představit jako osobitého malíře. Odpoledne návštěva výstavy Marie Terezie a umění její doby, která představí reprezentativní tvorbu baroka a rokoka ve střední Evropě. Výstava je nejzajímavější akcí k 300. výročí narození vládkyně, která byla i českou královnou a markraběnkou moravskou. Mimo jiné tam bude k vidění dílo geniálního sochaře Franze Xavera Messerschmidta a malíře Franze Antona Maulbertsche. V 17.30 odjezd z Vídně, příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

 

Základní cena 4490 Kč

Balíček vstupů Vídeň: 890 Kč (zahrnuje časové vstupenky na výstavy v Albertině a v Uměleckohistorickém muzeu - vstupenky je nutné dopředu rezervovat)

Přihlášky a informace k ceně:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/bratislava-a-viden

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084, mobil: 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

SLAN tour, s.r.o., SLANÝ, Wilsonova 597, pobočka PRAHA 7 - Holešovice, Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru