zájezdy za uměním detailpodzimní výstavy ve vídni: dürer, caravaggio a bernini

PODZIMNÍ VÝSTAVY VE VÍDNI: DÜRER, CARAVAGGIO A BERNINI

02.11.2019 - 03.11.2019

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY!

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

Po 16 letech se do vídeňské Albertiny vrací výstava, která představuje kreslířské i malířské umění Albrechta Dürera. Jeho prvním vrcholným dílem se stala Apokalypsa, čili biblické vidění o zániku lidské civilizace podle sv. Jana. Dürer, žijící v bohatém Norimberku, patřil k oblíbencům císaře Maxmiliána I. a pracoval jako jeho dvorní malíř. Podobně jako Leonardo da Vinci studoval rozmanité druhy lidských typů. Hledal ideální krásu, odvozenou z antických soch, italské renesance, ale i ze života. Po mnoha a mnoha měsících hledání dospěl k žalostně znějícímu závěru: "Co je krása, to opravdu nevím." Jeho dílo však navždy zůstalo ztělesněním renesanční harmonie a nádhery.

Uměleckohistorické muzeum nabízí neméně atraktivní výstavu Caravaggio & Bernini, která je věnována římskému baroku a na 60 vzácných exponátech představí jeho hlavní protagonisty. Kromě děl malíře Caravaggio a sochaře Berniniho, jejichž umění je skutečným zázrakem, organizátoři představí i tvorbu Poussina, Gentileschiho, Algardiho nebo Simona Voueta.

Kunstforum pro zájemce nabízí ohlédnutí za dílem Pierra Bonnarda, významného představitele francouzského postimpresionismu. Na programu bude také prohlídka Ephesos Museum - nová instalace unikátní vídeňské archeologické kolekce antického umění. Efesos byl jedním z nejdůležitějších měst starověku, jehož slavný Artemidin chrám byl považován za jeden ze sedmi divů světa. Expozice je srovnatelná s berlínském Pergamonem.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu v 7.00 odjezd autobusem z Prahy, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, volno v centru Vídně s možností návštěvy výstavy věnované malíři Bonnardovi (doporučujeme také návštěvu cukrárny hotelu Sacher), v podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.

2. den: V neděli dopoledne výstava Caravaggio & Bernini o římském barokním umění v Uměleckohistorickém muzeu. Odpoledne prohlídka Ephesos Museum - archeologické expozice antického umění z maloasijskoého města Efesos. Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

 

CENA 3590,- Kč

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/podzimni-vystavy-ve-vidni:-durer-a-dalsi-umelci

 

KONTAKTY SLAN tour:

telefon: 312 520084

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o.

cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru