zájezdy za uměním detailberlín: výstava andrea mantegna a giovanni bellini – velikáni italské renesance v mantově a v benátkách

BERLÍN: výstava Andrea Mantegna a Giovanni Bellini – velikáni italské renesance v Mantově a v Benátkách

08.05.2019

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!!!!!

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů.

Berlínská státní muzea nabízejí senzační výstavu věnovanou velkým osobnostem italské renesance. V bilanci nádherných obrazů hrají prim Andrea Mantegna a Giovanni Bellini. Bez nich by renesance na severu Itálie měla jinou podobu.

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude PhDr. Peter Kováč, odborník na italskou ranou renesanci.

Andrea Mantegna se narodil kolem roku 1431 poblíž Padovy a patřil k největším malířům renesance v severní Itálii. Tvořil zejména v Padově, Veroně a Mantově. Svým dílem - zejména mědirytinami - výrazně ovlivnil i Albrechta Dürera. Mantegna působil na dvoře vévody Lodovica II. Gonzagy v Mantově, stal se i dvorním malířem Isabelly d'Este, velké milovnice umění. Za výdělky si v Mantově pořídil luxusní dům.

Malířovou manželkou se stala dcera Jacopa Belliniho, zakladatele významné benátské malířské dynastie. Synové Belliniho Gentile a Giovanni (oba oficiální malíři Benátské republiky) poté vedli s Mantegnou zajímavý malířský dialog. On je inspiroval ohledně malování prostoru, oni ovlivnili jeho použití zářivých benátských barev. Klíčovou roli v tom měl především Giovanni Bellini. Jeho žákem byl i slavný Tizian, který se přes svého stárnoucího mistra dozvěděl o uměleckém odkazu jeho švagra, jenž zemřel už v roce 1506. Bellini žil ještě deset let. Za Mantegnu dokončoval i některé jeho zakázky.

Berlínská výstava poprvé veřejnosti představuje tuto vzájemnou tvůrčí souhru, na jejímž počátku byl sňatek v roce 1453 a tím i nové příbuzenské spojení Mantegni s významnou benátskou malířskou rodinou. Výstava je vynikající sondou do dějin italské renesance. Berlínská Státní muzea ji připravily společně s Národní galerií v Londýně. Zapůjčeno bude sto vynikajících obrazů z mnoha světových sbírek! Z hlediska poznání italské renesance jde o nejvýznamnější výstavu roku 2019!

 

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd z Prahy ve středu 8. května (státní svátek) v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), kolem 11.00 příjezd do Berlína. Následuje komentovaná prohlídka renesančního italského umění ve stálé expozici berlínské obrazárny a návštěva výstavy Mategna a Bellini. Odjezd z Berlína v 17.30 hodin, příjezd do Prahy přibližně ve 23.00 hodin.

Cena: 1200 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlinska-vystava:-mantegna-a-bellini---velikani-italske-renesance

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084

mobil 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru