zájezdy za uměním detailmuzeum louvre v abu dhabi a umění v emirátech (letecký zájezd)

MUZEUM LOUVRE V ABU DHABI A UMĚNÍ V EMIRÁTECH (letecký zájezd)

04.12.2020 - 08.12.2020

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.

Muzeum Louvre v Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře. Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění raných čínských civilizací. Podle všech ohlasů je tato bilance zcela ohromující! Návštěva muzea Louvre zahrnuje vstupné a dvě dvouhodinové komentované prohlídky s místním průvodcem a s historikem umění PhDr. Peterem Kováčem.

Zde náš článek o Muzeum Louvre v Abu Dhabi:

http://www.stavitele-katedral.cz/abu-dhabi-louvre-jako-umelecky-dialog-mezi-kulturami-a-civilizacemi-od-praveku-po-soucasnost/

 

PROGRAM:

1.den: Večer sraz na letišti v Praze a odlet do Dubaje. Noční let (22:05 - 07:05) .

2.den: Přílet do Dubaje v ranních hodinách. Po příletu dvouhodinový transfer autokarem z Dubaje do Abu Dhabi. V Abu Dhabi zastávka na Yas Marine u Ferrari World, prohlídka velkolepé moderní architektury spojené s vodními fontánami a návštěva neplacené části centra automobilové firmy Ferrari, které propaguje italskou módu a gastronomii. Čas na oddech a oběd v italských restauracích v rámci Ferrari World. Okružní jízda městem, hodinová prohlídka moderní i tradiční architektury (mj. unikátní most slavné architektky Zaha Hadid), zastávka u jednoho z nejdražších hotelů na světě, návštěva mešity šejka Al Zayeda (jedna z největších mešit na světě postavěná ve stylu neo art-deco s unikátními obrovskými lustry firmy Swarovski a největším tkaným kobercem na světě - památka je často označována jako Tádž Mahal 21. století). Ubytování v hotelu v Abu Dhabí. Pozdě odpoledne individuálně - obchody a nákupní centra či odpočinek na pláži a koupání v moři.

3.den: Celý den je věnován návštěvě muzea Louvre Abu Dhabi, jednoho z nejvýznamnějších muzeí umění na světě. Prohlídka unikátní architektury francouzského architekta Jeana Nouvela, dopoledne komentovaná prohlídka věnována počátkům umění, starověkým civilizacím, evropskému i islámskému středověku a italské renesanci, čas na oběd v areálu muzea a odpoledne komentovaná prohlídka věnovaná baroku, umění 19. století a modernímu umění s návštěvou aktuálních výstav v areálu muzea. Pozdě odpoledne transfer z Abu Dhabí do Dubaie. Večer ubytování v hotelu v Dubai.

4.den: Polodenní fakultativní výlet: Po snídani odjezd do sousedního emirátu Sharjah, kde navštívíte Islámské muzeum (Islamic Civilization Museum), které nabízí významná umělecká díla z doby středověku a z období rozkvětu islámské kultury - jde o jedno z největších muzeí toho druhu. Při zpáteční cestě se krátce zastavíte u pevnosti Fort Sharjah a pak si budete moci prohlédnout  jeden z dubajských architektonických skvostů -  Dubai Frame, což je vyhlídka v podobě gigantického rámu obrazu od nizozemského architekta Fernanda Donise - zázrak moderní architektury!

Odpoledne volno, které můžete využít k nákupům, pobytu na pláži či dalším fakultativním výletům (Pouštní safari, nebo večerní projížďka lodí).

5.den: Dopoledne prohlídka centra Dubaje, návštěva Golden Souk a Spice Souk (zlatého trhu a trhu s kořením). Navštívíte také nejvyšší budovu světa - věž Burj Khalifa. Pro běžné užití slouží 163 pater budovy. Za příplatek možnost předem zajistit vstupenku na vyhlídkovou plošinu zvanou At the Top, která se nachází ve 124. patře a naskýtá pohled na velkou část města Dubaje s jeho dalšími mrakodrapy - případně lze zajistit i dražší vstupenky do 148. nebo 154. patra. Odpoledne odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (17:15 - 21:15). Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

 

Cena 27990 Kč

Podrobnosti a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/louvre-v-abu-dhabi-a-poklady--dubaje

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru