zájezdy za uměním detailmuzeum louvre v abu dhabi a umění v emirátech (letecký zájezd)

MUZEUM LOUVRE V ABU DHABI A UMĚNÍ V EMIRÁTECH (letecký zájezd)

29.11.2018 - 03.12.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME POUZE NÁHRADNÍKY

Muzeum Louvre v Abu Dhabi se nachází na ostrově Saadiyat (tzv. "Cultural District"), což je dnes místo, kde si podávají ruce největší architekti světa. Výstavní plocha 8000 čtverečních metrů z něj činí jedno z největších muzeí umění v arabských zemích. Architekt Jean Nouvel vyprojektoval unikátní stavbu, která vypadá jako gigantický létající talíř, který přistál na břehu moře. Paříž zapůjčila do muzea na deset let významná umělecká díla, sochy a obrazy, které dokumentují dějiny umění od starého Egypta a antického Řecka až po moderní malířství a sochařství. Zastoupena jsou díla malířů doby renesance a baroka, ale také, Manet, Gauguin, Magritte i Picasso. Protože muzeum má naznačit dialog východu a západu během mnoha staletí, jsou vystavené vedle uměleckých děl evropského středověku archeologické poklady Předního východu i umění z Číny, Japonska a Indie. Podle všech ohlasů je tato bilance ohromující! Součástí zájezdu bude také poznání moderní architektury v Emirátech.

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den:  Časně ráno sraz na letišti v Praze a odlet do Dubaie (08.00). Po příletu transfer  autokarem z Dubaie do Abu Dhabi a ubytování v hotelu.

2.den:  Návštěva muzea Louvre Abu Dhabi s komentovanou prohlídkou.

3.den: Fakultativní výlety s možností výběru: dopoledne Ferrari World, odpoledne Desert Safari nebo celodenní Al Ain. Individuálně - obchody a nákupní centra, tržiště či odpočinek na pláži a koupání v moři.

4.den:  Dopoledne volno. Odpoledne ABU DHABI City tour (včetně návštěvy mešity šejka Al Zayeda). Dále odjezd z Abu Dhabi do Dubaie, večerní prohlídka Dubaie - moderní architektura (Burj Al Arab, Dubai Marina, Burj Khalifa). Pozdě večer příjezd na letiště v Dubai.

5.den:  Po půlnoci odlet zpět do Prahy. Přílet do Prahy v ranních hodinách.

 

Fakultativní výlety za příplatek:

Desert safari s večeří

Kdo chce zažít pořádnou porci adrenalinu, může se zúčastnit výletu, kde jsou dopravním prostředkem terénní automobily s pohonem všech čtyř kol. Odjezd během odpoledne na poušť, kde během naší vzrušující jízdy po dunách uděláme několik zastávek vhodných k focení, včetně té při západu slunce. Během večera si můžete vychutnat skvělou barbecue večeři spojenou s místní zábavou (shisha, malování henou, břišní tance, aj.)

Celodenní Al Ain s obědem

Celodenní výlet do zeleného městečka Al Ain, tradičního sídla šejků, nám ukáže ten pravý pouštní život plný překrásných oáz, léčivých pramenů a datlových palem. Návštěva Národního muzea Al Ain je nezbytnou podmínkou, stejně jako výlet na velbloudí trh. Bohatství kultury, které se nachází v tomto bývalém pouštním obchodním centru zahrnuje především bazary pocházející až z 18. století. Vydáme se také na horu Jebel Hafeet, která nabízí dechberoucí výhled na město Al Ain. Následně se vydáme zpět do Abu Dhabi. Součástí výletu je i naše pozvání na oběd.

Ferrari World

Ferrari World je tematický zábavní park Ferrari na ostrově Yas v Abu Dhabi. Centrální park se nachází pod střechou o rozloze 200.000 m², což je největší krytý zábavní park na světě.

 

Cena 25990 Kč

Podrobnosti a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/louvre-v-abu-dhabi-a-umeni-v-emiratech

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru