zaujalo nás detailpraha: kardinál dominik duka cenil knihy petra kováče stavitelé katedrál zlatou svatovojtěšskou medailí

Praha: Kardinál Dominik Duka cenil knihy Petra Kováče Stavitelé katedrál zlatou Svatovojtěšskou medailí

Při sobotní slavnosti sv. Víta 15. června 2019 ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě udělil kardinál Dominik Duka zlatou Svatovojtěšskou medaili historikovi umění Petrovi Kováčovi. Významné ocenění mu bylo uděleno za sérii pěti knih Stavitelé katedrál, které důkladně mapují západoevropské umění a architekturu 13. století.

Kováč sérii publikací vydal s pomocí svých přátel a na svoje vlastní náklady. Ke spolupráci přizval 34 renomovaných odborníků z devíti zemí. Všech pět svazků má dohromady 2730 stran a dva tisíce původních fotografií. Ke knihám Kováč provozuje také internetové stránky Stavitelé katedrál pro zájemce o dějiny umění a historii a pro čtenáře svých knih a internetových stránek založil Klub přátel Stavitelů katedrál.

Svatovojtěšská medaile je pražským arcibiskupem udělována významným osobnostem za jejich neopominutelné dílo. Kardinál Dominik Duka je velkým obdivovatelem knižní série Stavitelé katedrál a Kováčovu knihu o katedrále v Remeši oficiálně věnoval prezidentu Václavu Klausovi s jeho 77. narozeninám.

(SK)


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru