Praha: Nové zajímavé publikace Katolické teologické fakulty UK

 

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze vydala ve spolupráci s nakladatelstvím Togga dva velice zajímavé "sborníky".

První nazvaný "Professori Josef Cibulka ad Honorem" připomíná významnou osobnost historika umění Josefa Cibulky (1886-1968). Publikace je rozdělena na dvě části, první obsahuje odborné studie a také osobní vzpomínky na profesora Cibulku. Velice přínosná je pak druhá část, v níž jsou otištěny některé Cibulkovy studie, které i dnes patří k základním příspěvkům k dané problematice. Zmínit lze např. studii "Obraz svatého Václava", která poprvé vyšla roku 1930 jako zvláštní otisk ze sborníku Umění.

Druhá velice reprezentativní publikace "Sedlec" přibližuje dějiny, stavby a také vnitřní vybavení prvního cisterciáckého opatství na našem území. Čtenář se tak seznámí s jeho historií a stavebním vývojem od 12. století až po přestavbu a obnovu klášterního kostela, kterou na počátku 18. století realizoval Jan Blažej Santini-Aichel v duchu barokní gotiky.

 

Markéta Jarošová, Professori Josef Cibulka ad Honorem, Katolická teologická fakulta UK a Togga, Praha 2009, 200 stran, cena 230 Kč.

Radka Lomničková, Sedlec, Katolická teologická fakulta UK a Togga, Praha 2009, 588 stran, cena 510 Kč.


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru