zájezdy za uměním detailvídeňské výstavy: modigliani a tizian a ženy

VÍDEŇSKÉ VÝSTAVY: MODIGLIANI A TIZIAN A ŽENY

05.01.2022

NOVÝ LEDNOVÝ TERMÍN!

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Peter Kováč a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál a autor seriálu o nejslavnějších modelkách v dějinách umění.

Jako tradičně nabízí Vídeň velmi atraktivní výstavy. Albertina představí tvorbu Itala Modiglianiho. V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Výstava v Albertině nabídne obrovskou podívanou a představí Modilianiho i v souvislostech pařížské umělecké avantgardy.

K výstavě:

http://www.stavitele-katedral.cz/viden-nejkrasnejsi-zenske-akty-amedea-modiglianiho-jsou-od-17-zari-vystaveny-ve-vidni/

Uměleckohistorické muzeum připravilo neméně atraktivní výstavu Tizian a ženy, která představuje nejen podoby malířových modelek, portréty významných žen, ale také ženské hrdinky v umělcově tvorbě. Vše by mělo být představeno v souvislosti s benátskou kulturou a dobovou módou.

PROGRAM ZÁJEZDU

Ve středu 5. ledna 2022 ráno v 6.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.

Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Modigliani v Albertině a poté výstavy Tizian a ženy v Uměleckohistorickém muzeu.

Kolem 18.00 odjezd zpět do ČR a příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

 

Cena 1200 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

Cestovní kancelář SLAN tour

312 522704

604 255018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru