zájezdy za uměním detailmnichovské výstavy: botticelli a jeho současníci + klamy oka v dějinách umění

MNICHOVSKÉ VÝSTAVY: BOTTICELLI A JEHO SOUČASNÍCI + KLAMY OKA V DĚJINÁCH UMĚNÍ

03.11.2018

VYPRODÁNO! REGISTRUJEME NÁHRADNÍKY.

Velkolepá výstava v Alte Pinakothek nazvaná Florencie a její renesanční malíři představuje unikátní kolekci děl velkých renesančních malířů jako byl Giotto, Lorenzo Monaco, Filipo a Filipino Lippi, Fra Angelico, Botticelli a Leonardo da Vinci. Celý galerijní soubor by nedávno podroben důkladnému technologickému průzkumu, jehož výsledky expozice nabídne divákům. Výstavu doplní atraktivní zahraniční zápůjčky tak, aby obraz umění ve Florencii za vlády prvních Medicejů byl kompletní a reprezentativní.

Ojedinělá výstava Klamy oka v dějinách umění představí nejrůznější možnosti, jaké malíři a sochaři používají k vyjádření optické iluze perspektivy, iluze barev, iluze pohybu a iluze forem. Snaha oklamat a skandálně šokovat diváka pomocí malby nebo sochařství byla známá už od antiky. Spisovatel a encyklopedista Plinius Starší popisuje urputnou soutěž mezi dvěma malíři, při níž se mělo prokázat, kdo z nich je lepší. Zeuxis namaloval zátiší s hrozny tak věrně, že se slétali ptáci, aby si na nich pochutnali. Parrhasios byl však rafinovanější. Když ho soupeř vyzval, aby odhalil obraz zakrytý rouškou, rozesmál se a ukázal mu, že rouška je jen namalovaná. Ona sama je prostě soutěžním obrazem. Výstava nabízí zábavnou cestou nejrůznější iluze v malbě, sochařství, architektuře, designu, módě i interaktivního umění virtuální reality od antiky po současnost.

 

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude PhDr. Peter Kováč, odborník na toskánskou renesanci.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

Odjezd z Prahy v sobotu 3. listopadu v 6.00 hodin od HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ V PRAZE (parkoviště nad stanicí metra), kolem 11.00 příjezd do Mnichova, komentovaná prohlídka výstavy Florencie a její renesanční malíři - od Giotta k Leonardovi da Vinci. Odpoledne návštěva výstavy o klamech oka ve výtvarném umění od antiky k op-artu. Odjezd z Mnichova v 17.30 hodin, příjezd do Prahy přibližně ve 23.00 hodin.

Cena za osobu 1200 Kč

 

Podrobnosti a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/mnichovske-vystavy:-florencie-a-jeji-renesancni-maliri

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru