zájezdy za uměním detailjarní vídeňské výstavy: salvador dalí a sigmund freud + edvard munch a expresionismus + david hockney

JARNÍ VÍDEŇSKÉ VÝSTAVY: SALVADOR DALÍ A SIGMUND FREUD + EDVARD MUNCH A EXPRESIONISMUS + DAVID HOCKNEY

23.03.2022

Jarní Vídeň nabídne opět velmi atraktivní výstavy. Albertina představí skvělou jarní výstavu Edvarda Muncha. Muzeum Belvedere připravilo výstavu Salvador Dalí a Sigmund Freud. Individuálně můžete navštívit také Kunstforum Banky Austrie v centru města, kde se seznámíte s rozsáhlou výstavou britského současného umělce Davida Hockneyho.

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou a nakladatelstvím PhDr. Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

GALERIE BELVEDERE: SALVADOR DALÍ A SIGMUND FREUD

Freud se narodil v Příboru na Moravě a jeho kniha Výklad snů výrazně ovlivnila surrealismus. A tento vliv konkrétně na malíře Salvadora Dalího mapuje tato velká výstava. Belvedér nabídne přibližně 100 exponátů – včetně obrazů, soch, fotografií, filmů, knih, deníků, dopisů a dalších dokumentů, které osvětlují Dalího jako člověka a umělce a sledují ho od objevení Freudových spisů až po osobní setkání s psychoanalytikem v Londýně v roce 1938. Druhou výstavou Galerie Belvedere je expozice o Benátkách v dílech malířů 19. století.

ALBERTINA: EDVARD MUNCH V DIALOGU

Rozsáhlá přehlídka nabídne nejen bilanci nejslavnějších obrazů norského umělce Edvarda Muncha (1863-1944), ale také tvorbu významných moderních umělců, kteří s Munchem vstupují do dialogu. Zastoupen je mj. nejslavnější neoexpresionista Georg Baselitz a proslulí tvůrci amerického pop-artu Andy Warhol a Jasper Johns. Jsou to díla, která na Muncha odkazují, byla jím ovlivněna a vznikla v průběhu setkání s ním.

KUNSTFORUM BANKY AUSTRIA: DAVID HOCKNEY

První rozsáhlá výstava díla britského umělce Davida Hockneyho v Rakousku. Malíř je jeden z nejvšestrannějších a nejvlivnějších současných umělců. Výstava nabídne jeho figurální obrazy a také krajiny. Hockney je také velký expert na umění starých mistrů. Výstava vznikla ve spolupráci s Tate Gallery v Londýně.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd ve středu 23. března v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.Kolem 11.00 příjezd do Vídně. Návštěva výstav Salvador Dalí a Sigmund Freud v Galerii Belvedere a Edvard Munch v Albertině. Pro zájemce možnost individuálně navštívit výstavu Davida Hockneyho v Kunstforu Banky Austria. V 18.00 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Peter Kováč a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Cena zájezdu 1290 Kč

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

Jarní vídeňské výstavy: Salvador Dalí a Sigmund Freud, Edvard Munch a expresionismus | Cesty za uměním | Poznávací zájezdy s CK SLAN tour

 

Cestovní kancelář SLAN tour

604 255018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru