zájezdy za uměním detailfrankfurtské výstavy: rembrandt, mistr z rimini a paula modersohn-becker

FRANKFURTSKÉ VÝSTAVY: REMBRANDT, MISTR Z RIMINI A PAULA MODERSOHN-BECKER

14.01.2022 - 15.01.2022

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče a internetové stránky Stavitelé katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč.

Zájezd je speciálně věnován třem mimořádným výstavám, které nabízejí velká německá muzea ve Frankfurtu. Städelovo muzeu ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo výstavu o amsterdamském období v tvorbě Rembrandta, Liebieghaus Skulpturensammlung vystavuje tvorbu mimořádného umělce 1. třetiny 15. století Mistra z Rimini, což byl velký konkurent umělců, kteří vytvořili Krásné madovy ve střední Evropě a Schirn Kunsthalle Frankfurt nám odhalí velkou retrospektivní výstavu malířky Pauly Modersohn-Beckerové, hlavní představitelky expresionismu.

 

STÄDEL MUSEUM ve Frankfurtu nad Mohanem připravilo rozsáhlou výstavu o nejslavnějším amsterdamském období v tvorbě Rembrandta. Umělec tehdy patřil k uctívaným mistrům, dobře se oženil se Saskií, vedl velkopanský život bohatého měšťana a pořídil si na dluh rozsáhlý dům s ateliérem. Právě toto šťastné období představí výstava s významnými zápůjčkami obrazů a kreseb z evropských a amerických sbírek. Tak velká výstava nebyla Rembrandtovi v poslední době uspořádána ani v Holandsku!

LIEBIEGHAUS SKULPTURENSAMMLUNG nabízí po nedávném rozsáhlém restaurování nádherné díla Mistr z Rimini, anonymního gotického sochaře, který kolem roku 1430 vytvořil z alabastru ukřižovaného Krista a soubor apoštolů pro kostel Santa Maria delle Grazie v italském Rimini. Mistr měl pravděpodobně dílnu v severní Francii nebo v jižním Nizozemsku a odtud vyvážel svá díla do Itálie. V jeho díle lze nalézt ozvěny tvorby slavných nizozemských malířů Roberta Campina a Rogiera van der Weydena, kteří pocházeli z Tournai.

SCHIRN KUNSTHALLE FRANKFURT představuje velkou retrospektivní výstavu malířky Pauly Modersohn-Beckerové, kterou bychom mohli nazvat německou Fridou Kahlo. Studovala ve Francii, kde se setkala s Gauguinem, van Goghem a fauvisty. Stala se významnou zakladatelkou expresionismu. Zejména se proslavila sérií vlastních aktů, které do té doby nebyly u autorky ženy příliš časté. Jen několik let po její předčasné smrti uspořádalo několik německých muzeí putovní výstavy a umělcova reputace trvá dodnes. Výstava bude zážitkem pro všechny obdivovatele klasického moderního malířství.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu 15. ledna odjezd autobusem v 6:00 z Prahy od Hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra Hlavní nádraží). Příjezd do Frankfurtu nad Mohanem kolem 14:00 hodiny. Následuje prohlídka výstavy malířky Pauly Modersohn-Beckerové a výstavy Mistr z Rimini. Volno v centru města (pro zájemce ochutnávka slavných frankfurtských párků!) a ubytování v hotelu ve Frankfurtu nad Mohanem.

2. den: V neděli 16. ledna po snídani odjezd do STÄDEL MUSEUM ve Frankfurtu, návštěva výstavy Rembrandta, pokud to bude už možné komentovaná prohlídka stále expozice gotického, renesančního a barokního malířství, volno v centru města. V 15:00 odjezd z centra města do Prahy. Příjezd do Prahy kolem 23:00 hodiny.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Na výstavy je nutné si předem rezervovat časovou vstupenku, která není v ceně zájezdu a cestovní kancelář ji bude zajišťovat dodatečně!

 

Cena za osobu 3290 Kč

 

Přihlášky a podrobnosti k ceně:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/frankfurtske-vystavy:-rembrandt-mistr-z-rimini-a-paula-modersohn-becker

 

KONTAKTY SLAN tour:

mobil: 604 255018

info@slantour.cz

skype: slantour-centrala


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru