zájezdy za uměním detailexkluzivní výstavy letní paříže: eugène delacroix v louvre, guernica v muzeu pabla picassa a františek kupka v grand palais (letecký zájezd)

Exkluzivní výstavy letní Paříže: Eugène Delacroix v Louvre, Guernica v Muzeu Pabla Picassa a František Kupka v Grand Palais (letecký zájezd)

14.07.2018 - 16.07.2018

POSLEDNÍCH 9 VOLNÝCH MÍST!

Malíř Eugène Delacroix (1798-1863), nejvýznamnější představitel evropského romantismu, je považován za jednoho z prvních opravdu moderních umělců v evropském umění. Jeho poslední výstava byla v Paříži před 60 lety! Nyní k obrovské výstavě se 180 díly spojily svoje síly dvě největší muzea světa: Louvre v Paříži a Metropolitní muzeum v New Yorku.

Delacroix byl vyznavačem umění plného citu a lidské vášně, a byl také výjimečný kolorista. Jeho obrazy diváka okamžitě osloví. Svým stylem značně ovlivnil impresionismus. Manet ho považoval za otce moderní malby. Na jeho odkaz navázali malíři jako Cézanne, Renoir, Van Gogh a Picasso. Delacroixe spojovalo hluboké přátelství se spisovatelkou George Sandovou a hudebním skladatelem Chopinem, jejichž portréty vytvořil.

Výstava v Louvre je jednou z největších uměleckých senzací letošního roku. Delacroix patřil společně s Angličanem Turnerem a Němcem Casparem Davidem Friedrichem k nejvýznamnějším představitelům evropského romantismu. Pokud jste duší romantici, Delacroix vás ohromí. Společně s výstavou navštívíme v Paříži i autentický ateliér a dům Eugèna Delacroixe.

Současně během prodlouženého víkendu navštívíme rozsáhlou výstavu díla českého malíře Františka Kupka v Grand Palais, nejvýznamnější výstavní síni Evropy. Vystaveno bude 300 Kupkových děl. Můžete námi oslavit tento zasloužený triumf českého malíře a jeho návrat na výsluní moderního umění. Počítáme rovněž s prohlídkou rozsáhlé výstavy, která je v Muzeu Pabla Picassa věnována jeho nejslavnějšímu dílu – Guernice. Tento obraz je přímo symbolem moderního umění 20. století. Paříž tuto výstavu připravila ve spolupráci s Madridem.

Letecký zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s Klubem přátel Stavitelů katedrál a s agenturou ARS AURO PRIOR historika umění PhDr. Petra Kováče, který je také průvodcem zájezdu.

 

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu 14. července ráno odlet z Prahy do Francie, přibližně dvou hodinový let do Paříže. V průběhu odpoledne návštěva rozsáhlé výstavy o obrazu Guernica v Muzea Pabla Picassa. Ubytování a noc v hotelu v Paříži.

2. den: V neděli 15. července ráno snídaně v hotelu Ibis. Dopoledne návštěva velké výstavy Eugèna Delacroixe v pařížském Louvre. Odpoledne návštěva malířova ateliéru v Paříži. Zájemci se mohou vrátit do Louvre, protože vstupenka platí pro výstavu i ateliér a současně pro stálou expozici v Louvre, volni a noc v hotelu.

3. den: V pondělí 16. července ráno snídaně v hotelu Ibis. Dopoledne návštěva kostela svatého Sulpicia (proslavil ho Dan Brown ve své knize Šifra mistra Leonarda) s monumentálními nástěnnými malbami Eugèna Delacroixe. Dále prohlídka rozsáhlé výstavy Františka Kupky v Grand Palais. Odpoledne odjezd autobusem na letiště. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Cena zájezdu: 12990 Kč

 

Podrobnosti a přihlášky:

http://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/pariz-a-umeni-letecky

 

KONTAKTY SLAN tour v pracovní dny:

telefon 312 520084, mobil 604 255018, info@slantour.cz, skype: slantour-centrala

 

Vše lze v pohodě vyřešit na našich pobočkách:

SLAN tour, s.r.o., cestovní kancelář: Wilsonova 597, 27401 Slaný

pobočka cestovní kanceláře SLAN tour, s.r.o.: PRAHA 7 - Holešovice , Veletržní 48


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru