knižní novinky detaildarmstadt: doprovodná publikace k výstavě saxones. eine neue geschichte der alten sachsen

Darmstadt: Doprovodná publikace k výstavě Saxones. Eine neue Geschichte der alten Sachsen

Anotace:

Nakladatelství wbg Theiss vydalo oficiální doprovodnou publikaci k výstavě „Saxones. Eine neue Geschichte der alten Sachsen“, která je až 18. srpna 2019 k vidění v Zemském muzeu v Hannoveru. Stejná publikace pak doprovodí i výstavu „Saxones. Das erste Jahrtausend in Niedersachsen“, která se bude konat od 22. září 2019 do 2. února 2020 v Zemském muzeu v Braunschweigu.

Bohatě ilustrovaná publikace (192 obrázků a 25 map) nově vypráví dějiny 1. tisíciletí země mezi Harcem a Severním mořem. Jedná se o politické dějiny, příběh vítězů a poražených. Na vyprávění se podílejí i významné mezníky v životech devíti lidí, kteří tehdy žili v Dolním Sasku a ve Vestfálsku. Jsou posly archaické společnosti v raných evropských kulturních oblastech, které byly ovlivněny nejen regionálními tradicemi, ale i provázány s dalšími evropskými oblastmi. (SK)

 

Babette Ludowici (Hrsg.), Saxones. Eine neue Geschichte der alten Sachsen, Neue Studien zur Sachsenforschung Bd. 7, wbg Theiss, Darmstadt 2019, 376 stran, doporučená cena 35 euro

 

Internet:

https://www.wbg-wissenverbindet.de/15211/saxones?c=43030#


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru