zájezdy za uměním detailberlínské jarní výstavy: paul gauguin a umění přírodních národů oceánie, ameriky a afriky

BERLÍNSKÉ JARNÍ VÝSTAVY: PAUL GAUGUIN A UMĚNÍ PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ OCEÁNIE, AMERIKY A AFRIKY

13.04.2022

Berlínská státní muzea připravila výstavu věnovanou dílu Paula Gauguina, který je společně s van Goghem a Cézannem považován za otce moderního umění. Divák tu najde atraktivní obraz ztraceného lidského ráje uprostřed Tichého oceánu, tak jako ho malíř viděl během svých zámořských pobytů na Tahiti a Markézách. Do cizokrajných končin ho hnala touha po divošství i hledání prapůvodních pramenů umění, ale také nesmírná nouze a chudoba. On jako bývalý úředník na burze a v pojišťovně se rozhodl, že vsadí na malířský talent, ale ve Francii byl o jeho obrazy minimální zájem. Podle organizátorů expozice odhalí "na pozadí historických modelů a postkoloniálních debat mýtus o divokém umělci a přírodním pozemském ráji, který vytvořil sám Gauguin, což mu zároveň umožnilo pustit se do zcela nového druhu umění." Výstavu Paul Gauguin - Why Are You Angry? připravily společně Staatliche Museen zu Berlin a Ny Carlsberg Glyptotek v Kodani.

Gauguina inspirovalo umění tzv. přírodních národů. Jejich tvorbě bude věnována naše návštěva nově otevřeného muzea nazvaného Humboldtovo fórum, které zahrnuje dvě bývalá muzea, Etnologické muzeum a Muzeum asijského umění. Sbírky nabízí půl miliónu etnografických, archeologických a kulturně-historických uměleckých děl z Afriky, Asie, Ameriky a Oceánie. Mnohé z jeho sbírek patří k nejrozsáhlejším a nejcennějším na světě.

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd ve středu 13. dubna v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem 11.00 příjezd do Berlína. Po příjezdu návštěva výstavy Paul Gauguin – Why Are You Angry? a poté Humboltova fóra v centru Berlína. V 18.15 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

 

Cena za osobu 1290 Kč

 

Podrobnosti k ceně a přihlášky:

https://www.slantour.cz/zajezdy/zobrazit/berlinske-vystavy:-paul-gauguin-hugo-van-der-goes-a-severska-renesance

 

Cestovní kancelář SLAN tour

604 255018

info@slantour.cz

 


Copyright (c) 2008 stavitele-katedral.cz | Tisk | Kontakty | XHTML 1.0 Strict | TOPlistStatistiky toplist | Zpět nahoru